Докладно про дворівневої системи вентильованих фасадів

Проблеми з утепленням будівель виникають дуже часто, причому неважливо – нова ця споруда або старий, ветхий будинок. А адже неправильна установка теплоізоляції тягне за собою безліч проблем. У цьому невеликому огляді ми розповімо вам про особливе типі вентильованих фасадів – про дворівневій системі, як правильно робити монтаж подібних, не дуже складних конструкцій.

Основні особливості вентильованих фасадів

Але для початку кілька слів про самих конструкціях, званих у сучасному будівництві вентильованими фасадами. За рахунок чого досягається дана вентиляція і для чого вона потрібна?

Такі конструкції складаються з трьох важливих і основних елементів: матеріали для облицювання, спеціальні кріпильні кронштейни і направляючі профілі з металу. Облицювання буває різною, в багатоповерхівках часто використовують облицювання з алюмінію, а от у приватних малоповерхових будинках найчастіше використовуються спеціальні панелі, дизайнерськи заточені під дерево або цеглина.

Вентиляція досягається завдяки тому, що між облицювальними матеріалами і несучою стіною залишається спеціальний зазор. Саме в цьому зазорі і відбувається рух повітря – у напрямку знизу вгору. Така вентиляція забезпечує велику довговічність будівлі – завдяки тому, що на стінах більше не затримується волога, а усувається природною вентиляцією.

Крім цього вентильовані фасади – це одна з кращих систем для теплоізоляції всієї будівлі, а, відповідно, – для економії коштів на опаленні.

Дворівневі системи: нюанси монтажу

В принципі, можна здогадатися, що якщо передбачається система, що складається з двох рівнів, то в такій системі буде два якихось елемента. У вентильованих фасадах ці два елемента – це подвійний шар теплоізоляції.

Є нижній шар – це спеціальні плити, зазвичай вони виготовляються з мінеральної вати. На ці минеральноватные плити встановлюється спеціальна пластина для вітрового захисту. Товщина такої пластини зазвичай досягає тридцяти міліметрів. Спеціальне покриття, яке наноситься на вітрозахисну пластину, абсолютно непроникним для повітряних потоків, однак цілком пропускає пар. Дана пластина створює відмінну теплоізоляційну конструкцію – суцільна плита поверх каркасної конструкції, що значною зменшує та звані «холодні містки». Дані плити з'єднуються за допомогою спеціального монтажного скотча.

Також важливими елементами подібних фасадів є кути. В принципі, кути актуальні для будь-яких конструкцій – з ними завжди особливо багато мороки. Дворівневі фасади вентильованого типу також мають свої кути, які досвідчені будівельники завжди скріплюють спеціальної ущільнювальної стрічкою. Таким чином досягається необхідна герметизація усієї конструкції.

Монтажні роботи по установці фасаду з подвійним каркасом з металу

Отже, ми визначили основні моменти в особливостях конструкції вентильованих фасадів в цілому і дворівневих систем зокрема. Ми визначили, що подібні конструкції створюють прекрасні умови для економії тепла, а відповідно – для економії коштів на опаленні.

Тепер ми перерахуємо основні положення, які допоможуть правильно встановити подвійний металевий каркас фасаду:

  • встановлюючи таку конструкцію, не забувайте користуватися спеціальними прокладками – їх монтують між металевою конструкцією і несучою стіною для більшої теплоізоляції;
  • монтуючи спеціальні профілі з металу не забувайте, що вони повинні чітко кріпитися до металевих елементами фасаду, створюючи таким чином своєрідні рамки – на ці рамки монтується горизонтально потім утеплення;
  • отже, після того як у створені металеві рамки встановлений основний утеплювальний елемент, зверху монтується спеціальна плита, про яку ми говорили вище, - вітрозахисна панель товщиною близько тридцяти міліметрів;
  • кути і стики закріплюються і герметизуються спеціальною стрічкою.

Варто звернути особливу увагу на те, що відстань між стіною і металевим профілем повинно бути не менше тридцяти сантиметрів. Тільки в такому випадку вентильований фасад буде надійно виконувати свої завдання.

Так само читайте нашу попередню статтю: Вентильовані фасади

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг