Чим утеплити будинок або квартиру?

Яким матеріалом утеплити своє житло? Під час колосального підвищення цін на комунальні послуги (особливо опалення) кожен задається цим питанням, бо як потреба утеплення в нинішній ситуації вже природно необхідна. На даний момент ринок рясніє всілякими пропозиціями утеплення як зовнішнього, так і внутрішнього, кожне з цих пропозицій являє собою вигідну і найкраще для Вас, але все ж тут є велика можливість зробити неправильний вибір утеплювального матеріалу.

У першу чергу, Вам необхідно вибрати внутрішнє або зовнішнє утеплення свого будинку (квартири).

Внутрішній утеплювач: основні плюси і мінуси

До плюсів віднесемо можливість "вбити двох зайців" відразу – утеплити і звукоізольованому приміщення (що зараз дуже актуально в старих, що в нових будинках, так як забудовники, відверто кажучи, забувають про шумоізоляції взагалі); зробити ремонт; можливість провести утеплюючі роботи самостійно.

З мінусів можна назвати значне скорочення житлоплощі; обов'язковість ремонту; неможливість проживання під час проведення робіт.

Зовнішній утеплювач: основні плюси і мінуси

До плюсів зовнішнього утеплення можна віднести те, що Вам не потрібно буде порушувати внутрішню складову квартири (будинку); зовнішній утеплювач довше зберігає тепло взимку і прохолоду влітку, ніж внутрішній; мінімізовані ризики руйнувань цілісності будівельних матеріалів Вашого житла; розміри житлоплощі залишаються колишніми.

Мінусами можна назвати дорогостоімость ремонтних робіт, так як самостійно це зробити буде складно або неможливо, якщо мова йде про багатоповерхових будинках; періодичне пошкодження штукатурки; не естетичний вигляд багатоквартирного будинку, якщо робиться утеплення однієї квартири.

Види теплоізоляції для утеплення

Після вибору зовнішнього або зовнішнього утеплення приступимо до вибору утеплювача. Так само необхідно врахувати, що саме Ви вирішили утеплювати - стіни, стелю або підлогу? Так як для підлог потрібно більш щільний матеріал з-за того, що підлогу йде більше навантаження, ніж, приміром, на стіни. Перейдемо до видів теплоізоляції:

  1. Пінопласт - недорогий матеріал і так само досить демократичні ціни утеплювальних робіт, легкий, зручний в роботі, мінімум ризиків появи бактерій, є варіанти різної щільності (з високою щільністю рекомендований для утеплення підлоги). До недоліків можна віднести періодичні пошкодження штукатурки і те, що він використовується тільки для зовнішнього утеплення; можливість порушення цілісності матеріалу.
  2. Ековата - пористий, пухкий матеріал низької щільності. Його фізичні властивості дозволяють з легкістю утеплювати важкодоступні місця - щілини, тріщини, віконну зону; підходить для зовнішнього та внутрішнього утеплення; добре тримає тепло; відмінна шумоізоляція; екологічність. До мінусів можна віднести погану вологостійкість, можливість тління; "просідання" матеріалу; для утеплення цим матеріалом потрібно спеціальне дороге обладнання.
  3. Мінеральна вата - відмінна вогнестійкість; міцність; гарна шумоізоляція; практично немає деформації під час експлуатації; теплостійкість; стійкість до різних руйнівним процесам. До недоліків віднесемо не таку екологічність, як у ековати. Щодо вологостійкості, то у цього матеріалу вона буває низькою і досить високою, що дозволяє утеплювати навіть дуже вологі приміщення (басейни, сауни тощо). Вартість матеріалу і його установки так само не можна віднести до недоліків, ні до переваг, але співвідношення ціни і якості присутня.

Для правильного вибору матеріалу утеплення обов'язково оціните характеристики і стан Вашого приміщення, визначте бажаний результат, і тоді Ваші зусилля виправдають себе.

Так само читайте нашу попередню статтю: Що краще керамзитоблок або піноблок

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг