Чим і як утеплити фасад будинку?

Фасадне утеплення будинків – найбільш поширений сьогодні варіант добитися хорошої теплоізоляції, підвищити зносостійкість стін і всієї будівлі в цілому. Сьогодні такі роботи найбільш актуальні: нові платіжки за опалення в Україні просто космічні. Тому після рішення українців утеплити будинок виникає наступне питання – чому і як це зробити?

наступного невеликому огляді ми спробуємо відповісти на ці хвилюючі всіх питання.

Матеріали для утеплення фасадів: кілька особливостей

Як і в будь-якому іншому будівництві, в утеплювальних фасадних роботах доведеться мати справу з матеріалами. Ось перший крок для подальших робіт – вибрати підходящий матеріал для утеплення будинку. Сьогодні цей список дуже різноманітний, на відміну, скажімо, від минулого століття. Принаймні в нашій країні.

Ось основні матеріали, з якими доводиться мати справу в фасадному утепленні:

  • мінеральна вата – один з найбільш актуальних сьогодні матеріалів утеплення: має непоганий теплоізоляцією, проте іноді трапляється деяка нестійкість до змін вологості. Тут необхідно майстерність будівельників, щоб грамотно і за всіма стандартами встановити цей матеріал. Паропроникність вати на високому рівні;
  • скловата – це схожий на мінеральну вату матеріал, проте має один істотний мінус. Скловата з часом вмощується. Крім того, за її деякою крихкості, будівельник повинен бути справжнім професіоналом – щоб по всім стандартам встановити даний матеріал. Однак варто скловата набагато дешевше мінеральної аналога;
  • пінопласт є також одним з основних матеріалів, які сьогодні застосовуються в утеплювальних фасадних роботах. Переваги пінопласт досить вагомі: хороша теплопровідність, чудова стійкість до вологи. Однак цей матеріал має недолік пожежної безпеки: він горючий. Також пінопласт щодо інших матеріалів не дуже довговічний. Зате в порівнянні з мінеральною ватою більш дешевий і більш легкий в монтажі;
  • пінополістирол – матеріал, який використовують у більшості випадків для внутрішніх утеплювальних робіт. Єдиний мінус – не дуже хороші звукоізоляційні характеристики. Рекомендується купувати матеріал із ступінчастою конструкцією, щоб уникнути щілин при утепленні;
  • пінополіуретан володіє хорошою якістю – з ним не обов'язково використовувати додаткові конструкції і каркаси, він просто наноситься в пінному вигляді на стіни. Тут тільки необхідно якісне спеціальне обладнання.

Ми перерахували основні види матеріалів, з якими українці так чи інакше могли зустрічатися або, принаймні, чути їх назви. Однак сьогодні застосовуються ще і такі дивовижні матеріали, як тепловер або керамічна ізоляція в рідкому вигляді.

Тепловер – матеріал відносно новий в нашій країні. Простіше кажучи, це штукатурний матеріал, основу якого становить вермикуліт. Головні переваги тепловеру – це його дуже пристойна довговічність, а також пожежна безпека: матеріал абсолютно не горючий. З недоліків можна виділити наступні: висока ціна на такий інноваційний матеріал і складність установки – необхідно спеціальне обладнання та спеціальні знання технології нанесення.

Рідка керамічна ізоляція – також порівняно новий матеріал в Україні. Його використання актуально як для внутрішніх, так і для зовнішніх робіт. Основна перевага такого матеріалу – це можливість самостійного нанесення. Також рідка ізоляція з кераміки гранично екологічна: її використання в будинку навіть з маленькими дітьми абсолютно безпечно.

Фасадне утеплення термопанелями: новий етап розвитку будівництва

Розповівши про основні матеріалах сучасного утеплення будинків, позначивши класичні і дивовижні для українців матеріали, ми дещо детальніше зупинимося на термопанелях.

У нашій країні такий вид утеплення дійсно не дуже популярний. Проте в європейських країнах вже більше п'ятдесяти років успішно утеплюють такими термічними панелями свої будинки – як приватні, так і багатоповерхові будівлі. Головне достоїнство такого матеріалу – це його повна готовність до роботи. Тобто тут не потрібно використання складних додаткових конструкцій. Термопанелі виготовляють на заводах і в такому готовому вигляді вони надходять будівельникам.

Конструкція термічних панелей не складна: є утеплювач, який потім зовні обробляється спеціальною штукатуркою. І сам процес утеплення за допомогою термопанелей зовсім не складний: монтуються вони професіоналами в лічені години. Однак тут важливо розрахувати розмірні характеристики утеплювача – у відповідності з особливостями і будовою стін будинку і т. д.

Переваги такого утеплення – це хороші теплоізоляційні умови в будинку і довговічність. Дійсно, термопанелі не потрібно реставрувати. В процесі не виникає необхідності в так званих «вологих» роботах, тому актуальність установки подібного матеріалу – щорічно, в будь-який час гота однаково успішно можна створити чудову теплоізоляцію в будинку. Крім іншого сучасні термопанелі надають стильний вигляд будинку: їх можна зробити під цеглу, наприклад.

Також при утепленні фасадів таким матеріалом не варто економити. Дешеве сьогодні принесе багато клопоту завтра – від неякісного збереження тепла в будинку до повної втрати теплоізоляційних властивостей і зовнішнього вигляду.

Підводячи підсумок, можна сказати, що сучасні утеплювальні роботи досить різноманітні за вибором матеріалу, з вибору технології. Тут слід, звичайно, довіряти професіоналам, так як, наприклад, з рідкою керамікою можна впоратися самостійно (і то, тільки при внутрішній обробці), а з пінопластом або термопанелями самостійність не вітається. Найголовніше – це відповідально підійти до матеріалу, зважити всі за і проти, оскільки, як ми бачимо, в будь-якому матеріалі є свої плюси і мінуси.

Так само читайте нашу попередню статтю: Утеплення багатоповерхових будинків

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг